Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Opole: w krainie wyobraźni

Ten dzień w Świetlicy Środowiskowej „Garaż” w Opolu, prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh), zapowiadał się tak, jak wiele innych. Dzieciaki nie wiedziały jeszcze, że wychowawcy przygotowali dla nich niesamowity trening wyobraźni.

Podczas jednego z wielu podwieczorków „Garażowcy” otrzymali specjalne zadanie – wykonanie pejzaży ze słodyczy i innych słodkich przysmaków.

– Nasze urwisy naprawdę się przyłożyły i miały z tego przyjemność. Ich zapał był wręcz zaraźliwy. Musiały się postarać, żeby dany cukierek wykorzystać zgodnie z tym, co on im przypomina – mówi Agnieszka Gruszczyńska, pomysłodawczyni zajęć. – Bitą śmietaną malowały fantastyczne góry! Dało im to miłą odmianę od lekcji i szkoły.

Do wykonania słodkich obrazów młodzi artyści używali także: czekoladek, żujek, chrupek, wafli, orzeszków i owoców.

– Ta zabawa dała nam obustronną satysfakcję. Dzieciaki czekały zniecierpliwione, aż w końcu usłyszą słowo: „Smacznego”!

Zaraz po podwieczorku przyszedł czas na zajęcia pt. Nasza wyobraźnia. Najpierw wychowawcy rozmawiali z podopiecznymi o tym, jak rozumieją słowo „wyobraźnia”, czym ona dla nich jest, kiedy ją wykorzystują, jak działa, w czym im pomaga na co dzień… Następnie na kartkach szarego papieru każdy uczestnik spotkania malował pastelami swoją wyobraźnię, a potem omawiał swoje pracę. Przeważały przedstawienia abstrakcyjne, np. kula z promieniami.

– Po wykonaniu rysunków autorzy składali kartkę na tyle kwadratów, ile potrafili – opowiada pani Agnieszka. – Zawsze mogą sięgnąć po to, co narysowali, i popatrzeć na swoją wyobraźnię, ponieważ ich prace zawisły na świetlicowym sznurku wyobraźni dziecięcej.

Czytaj więcej o świetlicach środowiskowych

Jeśli chcesz pomóc dzieciakom rozwijać swój potencjał, złóż dar na konto:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Świetlica Środowiskowa „Garaż”
ul. Niedziałkowskiego 9a
45-085 Opole
90 1240 1994 1111 0010 3068 9762

(mp)
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij