Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Polski Ład a 1% podatku

POLSKI ŁAD A 1% PODATKU DLA OPP

Polski Ład to wciąż dla większości z nas nowość, która wymaga jeszcze trochę czasu zanim zrozumiemy czy na zmianach zyskamy czy stracimy. Jako organizacja pozarządowa (OPP), również zadajemy sobie takie pytanie, ponieważ finansowanie wielu naszych projektów opiera się właśnie o system podatkowy. Korzystamy z przywileju, jakim jest fakt, iż  podatnicy co roku mogą odpisać na rzecz naszej organizacji 1% podatku dochodowego. W zeszłym roku 1% podatku przekazało nam ponad 23 000 osób za co serdecznie dziękujemy.

1% dla OPP, a brak podatku

Korzystna zmiana dla osób najmniej zarabiających, jaką jest podwyższenie kwoty wolnej od podatku (kwota nieopodatkowanego dochodu ma wzrosnąć od 1 stycznia 2022 r. do 30 tys. zł rocznie, a drugi próg skali podatkowej z 85 528 zł do 120 tys.) zmniejszy liczbę osób płacących podatek. Według wiceministra finansów, POLSKI ŁAD będzie oznaczał brak podatku u osób pobierających minimalne wynagrodzenie, jak również u ⅔ emerytów, a do tego aż o połowę zmniejszy się liczba osób płacących podatek wg stawki 32 procent.
Analogicznie o tyle właśnie osób zmniejszy się liczba podatników mających możliwość odpisać 1% podatku na cele dobroczynne.

W roku 2022 rozliczajmy się za poprzedni rok finansowy (2021), więc zrobimy to „po staremu”. Ale być może za rok już nie każdy będzie miał możliwość odpisania 1% podatku na działalność charytatywną. Patrząc z niepewnością w przyszłość gorąco apelujemy o mobilizację i odpisanie 1% podatku na rzecz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej! Tylko dzięki tym środkom możemy pomóc najuboższym, których  niestety jest coraz więcej. Ilość osób żyjących w skrajnym ubóstwie wzrosła z 4 do 5,2% w 2020 roku. Oznacza to, że skrajne ubóstwo (życie poniżej minimum egzystencji) dotyka ponad 2 mln Polaków! Wiele osób właśnie z tej grupy zwraca się do nas po pomoc. Każdego dnia dokonują trudnych wyborów i stają przed dylematami: kupić leki czy żywność, ogrzać mieszkanie czy zjeść ciepły posiłek, zapłacić za prąd czy kupić ciepłą kurtkę dla dziecka… Często są to osoby żyjące w trudnych warunkach: nie posiadają w domu bieżącej wody, ogrzewania lub nawet łazienki. Skrajne ubóstwo dotyka zarówno dzieci, osoby w średnim wieku, jak i emerytów.
Naszym pragnieniem jest to, by pomóc każdej osobie w walce o godne życie. Niestety jesteśmy uzależnieni od tego, czy uzbieramy środki na niesienie pomocy. A te pozyskujemy głównie z 1% podatku oraz dodatkowo z darowizn. 
Dzięki zebranym w ten sposób środkom będziemy mogli odpowiedzieć na kolejne prośby, które do nas napływają. Udzielimy pomocy tym, których sytuacja nie pozwala na podstawowe potrzeby takie jak zakup opału na zimę czy opłacenie rachunków za energię lub gaz. Zapewnimy też ciepłe posiłki osobom, które obecnie nie mogą sobie na nie pozwolić oraz ciepłe ubrania na zimę. Sfinansujemy bądź dofinansujemy: badania lekarskie, leczenie (w tym zakup leków, rehabilitację czy transport związany z leczeniem), zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, zakup środków czystości, środków higienicznych czy opatrunkowych.

Nie wiemy, co przyniesie przyszłość i kolejny rok podatkowy. Jeśli zmniejszy się ilość podatników wspierających nas dotychczas 1% podatku, nie będziemy w stanie pomóc wszystkim. Wiemy, że w tym roku możemy jeszcze skorzystać z rozliczenia na starych zasadach, dlatego też apelujemy gorąco o TWÓJ 1% podatku! Jeśli tylko możesz przekaż go na naszą działalność. Jeśli chcesz zrobić coś więcej, namów tylko 1 osobę z najbliższego otoczenia, aby to zrobiła - będziemy Ci niezmiernie wdzięczni! Może Ci się wydawać, że 1% to mała, nic nie znacząca kwota. Nic bardziej mylnego! Z takich właśnie niewielkich kwot budujemy wielkie dzieło niesienia pomocy potrzebującym, odmieniając ich życie na lepsze!

Nasz numer KRS: 0000 220 518

Zapamiętaj go, podaj znajomym i przyjaciołom i zachęć do zrobienia czegoś dobrego jeszcze w tym roku podatkowym. Być może jest to ostatnia możliwość.

Jak można przekazać 1 % podatku?

  • Za pomocą dedykowanego programu do rozliczania PIT na naszej stronie
  • W usłudze Twój e-Pit od 15 lutego 2022 (wpisz nasz numer KRS w odpowiedniej rubryce)
  • Tradycyjnie w urzędzie, na papierowym formularzu (wpisz nasz numer KRS w odpowiedniej rubryce)
  • Emeryci – na druku PIT-OP – wystarczy podać swoje dane i nasz numer KRS.
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij