Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc ubogim 2021 - Bądź Solidarny w Potrzebie

Na wstępie w imieniu wszystkich podopiecznych Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Blisko Serca, którzy dotychczas otrzymali niezbędną pomoc – serdecznie dziękujemy!

Co jakiś czas przedstawiamy Ci krótką historię kilku wybranych osób, które zgłaszają się do nas po pomoc. Po wykorzystaniu możliwości wsparcia ze strony instytucji państwowych lub z powodu braku takich możliwości niejednokrotnie okazuje się, że organizacje pozarządowe takie jak nasza, są ostatnią deską ratunku – ostatnią nadzieją na godne życie, czy też po prostu..na życie.

CHOĆ POMOC JEDNEJ OSOBIE NIE ZMINI CAŁEGO ŚWIATA, TO MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT TEJ JEDNEJ OSOBY.

I nie raz już przekonaliśmy się o  tym, że tak właśnie się dzieje. W ramach projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie” tylko od początku 2021 roku udzieliliśmy pomocy na ponad 200 000 zł. Choć może sama kwota wiele nie mówi, to można sobie wyobrazić ile „małych ludzkich światów” udało się nam wspólnie odmienić. Za tą sumą kryją się opłacone rachunki (czynsz,  prąd) – dzięki czemu rodziny zachowały dach nad głową i nie doszło do eksmisji. Te pieniądze to również ciepło uzyskane dzięki sfinansowaniu zakupu opału lub opłacenia rachunków za gaz w minioną zimę. Ta kwota to radość z powodu przywróconej nadziei na utrzymanie bliskich przy zdrowiu i życiu – finansowaliśmy bowiem zakup leków, jak również udzielaliśmy dofinansowania na zabiegi i rehabilitacje. Te środki to także godność i szczęście – wartości, na które zasługuje każdy człowiek. Wyciągając pomocną dłoń do osób żyjących na skraju ubóstwa mogliśmy sprawić, że znów czują się traktowane „po ludzku” - z należytą godnością i szacunkiem. 

Każdego dnia zgłaszają się do nas nowe osoby z prośbą o pomoc. Ich świat również może się zmienić dzięki Twojej wrażliwości i dobroci. Agnieszka jest nastolatką mającą bardzo duże problemy neurologiczne. Potrzebuje dalszej refundacji kosztów terapii psychologicznej oraz finansowania zakupu niezbędnych leków.  Pomocy pragniemy udzielić również Jolancie, Grzegorzowi i  ich niepełnosprawnemu synowi.  Są to osoby bardzo schorowane i z tego powodu utrzymujące się jedynie z zasiłków. Mieszkają w bardzo skromnych warunkach. Do tej pory ze środków zebranych w ramach projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie” możliwa była refundacja kosztów lekarstw oraz zakup węgla i drewna. Obecnie rodzina czeka na możliwość sfinansowania montażu centralnego ogrzewania. Pragniemy wspomnieć również Bogumiłę, która przebyła bardzo poważną operację. Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca refunduje jej koszty leczenia i rehabilitacji.

 

Jest to tylko kilka osób, które wspominamy, aby zobrazować potrzeby z jakimi mierzymy się na co dzień. Takich historii jest znacznie więcej. Każda z nich to czyjś świat – życie, które możemy odmienić!

Dlatego też bardzo prosimy o Twój dobrowolny dar na pomoc osobom objętym projektem „Bądź Solidarny w Potrzebie”!

Rachunek bankowy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Blisko Serca w Banku Pekao S.A.:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Z dopiskiem: „Bądź Solidarny w Potrzebie”.

Będziemy wdzięczni za każdy dar, płynący ze szczerego serca. Jeśli masz pragnienie pomagać potrzebującym przez cały rok, możesz zrobić w swoim banku stałe, comiesięczne zlecenie danej kwoty (np. 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł), która będzie zasilała projekt „Bądź Solidarny w Potrzebie”, a tym samym wspierała nowych i obecnych podopiecznych lub skorzystać z naszego systemu szybkich płatności online.

 

Z góry dziękujemy za Twoją ofiarność.

Paweł Lazar

dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej

 

Nasz apel możesz również przeczytać w formie załączonego listu PDF

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij