Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

„Przygody Filipa” w Lądku Zdroju

23–26 października w  Szkole Podstawowej nr 1 w Lądku Zdroju realizowany był Zdrowotny Program Profilaktyczny dla dzieci pt.: „Przygody Filipa”.

Głównym celem programu było przekazanie dzieciom wiedzy na temat prowadzenia zdrowego trybu życia. Temat obejmował zapoznanie się z ośmioma zasadami zdrowia opracowanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz zagrożeniami niesionymi przez uzależnienia od tytoniu, narkotyków i alkoholu.  Program przeznaczony był dla dzieci w wieku  wczesnoszkolnym. Wzięło w nim udział  131 uczniów klas 1–3.

Zajęcia zostały podzielone na trzy etapy. Najpierw dzieci uczestniczyły w dwuczęściowym „wykładzie” na temat zasad zdrowia i zagrożeń związanych z uzależnieniami. Wykład przybrał formę teatrzyku kukiełkowego, w ramach którego odbyły się dwa przedstawienia: „Filip w krainie zdrowia” i „Filip na feralnej wyspie”. Dzieci  poznały chłopca imieniem Filip – głównego bohatera spektaklu oraz wiele zwierzątek opowiadających o  zasadach  zdrowia i sposobach ich przestrzegania, jak również niebezpieczeństwach związanych z uzależnieniami zagrażającymi zdrowiu.

Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach na terenie szkoły. Na sali zabaw podróżowały po  krainie  zdrowia i feralnej wyspie. Mali uczestnicy przyswajali sobie wiedzę przez proste i krótkie ćwiczenia dopasowane do potrzeb rozwojowych i percepcyjnych dzieci. Atrakcyjny sposób przekazu z wieloma i różnorodnymi pomocami dydaktycznymi, pozwalał uczniom szybko i chętnie zapamiętywać ważne kwestie związane z dbaniem o swoje zdrowie. Kolorowe slajdy edukacyjne pomagały przechodzić płynnie od pierwszej do ostatniej zasady zdrowia oraz nieść przestrogę przed nierozważnym sięganiem po narkotyki, tytoń i alkohol. Po wszystkich ćwiczeniach każde dziecko otrzymało książeczkę edukacyjną o  przygodach Filipa w poszukiwaniu wiedzy o zdrowiu.

Zdrowie to bezcenny dar, o który trzeba dbać. Solidna wiedza oraz stosowanie podstawowych zasad i profilaktyki może uchronić niejedno życie i dać szczęście każdemu  człowiekowi.

Anna i Adam Sobaszek (red. jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij