Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Rekrutacja do Inkubatora Edukacji Globalnej nadal trwa!

„(...) edukacja globalna otwiera oczy i umysły ludzi na rzeczywistość, uświadamia potrzebę stworzenia świata, w którym będzie więcej sprawiedliwości, równości i będą przestrzegane prawa człowieka (…)” (df. Centrum Północ-Południe Rady Europy)

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) nadal zaprasza szkoły i nauczycieli do udziału w pilotażowym projekcie, który ma na celu zwiększenie wiedzy z zakresu edukacji globalnej oraz umiejętności rzetelnego przekazywania informacji o globalnych współzależnościach młodzieży, z którą nauczyciele pracują na co dzień. Termin szkolenia uległ przesunięciu. Odbędzie się ono 17-20 października br.

Do udziału w projekcie zapraszamy nauczycieli pracujących w dolnośląskich szkołach ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych z miejscowości do 500 tys. mieszkańców (rozszerzyliśmy grupę odbiorców).

Tematykę globalną można uwzględniać w prowadzeniu standardowych lekcji, na zajęciach pozalekcyjnych, na rożnych przedmiotach, m.in. WOS, język polski i języki obce, geografia, historia, biologia, przedsiębiorczość lub etyka.

Młodzież dzięki poznaniu zagadnień globalnych lepiej zrozumie świat, jego problemy, a nauczyciel otrzyma nowe umiejętności i wiedzę niezbędną do wprowadzenia młodego pokolenia w zagadnienia współzależności współczesnego świata. Przez pokazywanie różnorodnych zjawisk i dostarczenie rzetelnej wiedzy dzieciom i młodzieży umożliwiamy im podejmowanie świadomych wyborów, rozwijamy w nich umiejętność krytycznego myślenia, praktycznego wykorzystywania wiedzy, uczymy współpracy i empatii, kształtujemy postawy odpowiedzialności, szacunku, osobistego zaangażowania, gotowości do uczenia się.

Uczestnikom zapewniamy bezpłatnie zakwaterowanie, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe podczas szkolenia we Wrocławiu, które odbędzie się 17-20 października br. W gestii nauczyciela pozostaje tylko dojazd do nas oraz przede wszystkim chęć zdobycia i uporządkowania wiedzy na tematy ważne nie tylko dla całego naszego świata, ale i dla każdej poszczególnej jednostki. Dlatego też bardzo chętnie widzielibyśmy u nas nauczycieli, którzy nie realizowali dotąd żadnych działań z zakresu edukacji globalnej, lub nauczycieli zatrudnionych w szkołach ponadgimnazjalnych i/lub gimnazjalnych, które nie realizowały dotąd inicjatyw z zakresu edukacji globalnej.

Każdy z nauczycieli biorących udział w projekcie przeprowadzi min. 3-godzinne szkolenie dla 10 uczniów na podsatwie scenariuszy przygotowanych przez trenera. Warsztaty te powinny być przeprowadzone w ciągu 10 dni od daty zakończenia warsztatów dla nauczycieli. Po ich zakończeniu każdy nauczyciel złoży raport z przeprowadzonych warsztatów oraz przeprowadzi ankietę ewaluacyjną wśród uczniów biorących udział w projekcie.

Każdy z nauczycieli będzie również zobowiązany w ramach projektu do wsparcia grupy młodzieży w realizacji min. 5-godzinnej inicjatywy z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej (17-24 listopada), która powinna być skierowane do społeczności szkolnej. Nauczyciele będą również zachęcani do rozszerzenia inicjatyw na społeczności lokalne. W trakcie przygotowań nauczyciele będą wspierani przez mentora.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie biorący udział w kolejnych etapach projektu otrzymają dyplomy poświadczające zdobytą wiedzę i kwalifikacje.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o przesłanie na adres mdziagacz@bliskoserca.pl  zgłoszenia lub o kontakt telefoniczny pod nr 609 610 525 (także w przypadku wystąpienia jakichkolwiek pytań i wątpliwości). Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 16.10.2013 roku (włącznie).

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij