Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Rok 2022 jeszcze się nie skończył!

Wielkimi krokami zbliża się moment, kiedy będziemy żegnać 2022 rok i przekraczać próg Nowego Roku. Jest to, więc dobra okazja, aby na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad tym, co było ważne i znaczące dla nas.

Analizując miniony czas, można zauważyć, że nie był to łatwy rok: z pewnością na myśl przychodzi nam wojna na Ukrainie, wciąż jeszcze odczuwalne skutki obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa czy wysoka inflacja i rosnące ceny paliw, żywności i energii. Są jednak osoby, dla których w tym roku zupełnie inne wydarzenia miały największe znaczenie.

Piotr z pewnością zapamięta ten rok, ponieważ po 5 latach od wypadku, mógł spełnić swoje marzenie o posiadaniu w domu kuchni. W tym roku nie musiał się również martwić o wykupienie niezbędnych leków i opłacenie czynszu.

Dla 18-osobowej rodziny zastępczej z Ukrainy największe znaczenie miało to, że znaleźli schronienie wszyscy razem – nie musieli się rozdzielać – zamieszkali w Ośrodku Wypoczynkowym w Wiśle (przebywają tam do dziś) i otrzymują wsparcie w zakresie podstawowych potrzeb życiowych. Choć musieli uciekać przed wojną, z pewnością zapamiętają w tym roku wielu serdecznych i życzliwych ludzi, których spotkali na swojej drodze.

Asia też ma za sobą trudny czas – spłonęło jej mieszkanie, ale dzięki wrażliwości wielu osób może przenieść się w nowe miejsce i powoli odbudowywać domowe ognisko.

Agnieszka w tym roku poczuła radość, kiedy dowiedziała się, że otrzyma opał na zimę. Nie wiedziała czy ma zakupić węgiel czy jedzenie. Teraz wraz z dwoma córkami cieszą się ciepłem i nie głodują.

Jak to możliwe, że w tak ciężkim roku te osoby doświadczyły pomocy, troski i opieki?

Dzięki Wam! To dziękiwrażliwości i szczodrości wielu osób udało się pomóc tym, których historie przedstawialiśmy na naszej stronie, w mediach społecznościowych czy korespondencji. Wspólnie pomogliśmy nie tylko im! Od początku roku do końca października 2022 udzieliliśmy pomocy 920 osobom na łączną kwotę 410 tysięcy złotych. Dodatkowo wsparcie otrzymało 800 osób, które uciekły przed wojną na Ukrainie oraz 150 uchodźców, którzy znaleźli schronienie w ośrodkach wypoczynkowych w Zatoniu i w Wiśle. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za każdą złotówkę, która w tym roku trafiła do osób potrzebujących. Wasza dobroczynność odmieniła ich życie na lepsze. Mimo, że nie był to łatwy rok, dzięki Wam wiele osób zapamięta go pozytywnie, a w Nowy Rok wejdą z wdzięcznością i radością.

Rok 2022 jeszcze się skończył, więc jesteśmy pełni nadziei, że wspólnie zdziałamy coś dobrego dla innych. Otrzymaliśmy kolejne, poruszające prośby o pomoc. Poznajcie Marka, Edytę, Genowefę i Ireneusza.

Marek ma 55 lat. Jest samotny. Choruje na schizofrenię, cukrzycę, refluks i miażdżycę. Przeżył 2 zawały serca. Wszystko, co ma to zasiłek w wysokości 719 zł. Niejednokrotnie zwracał się po pomoc z zewnątrz, ale ze względu na chorobę psychiczną ma wrażenie, że nikt go nie słucha. Spotyka się z niezrozumieniem
i obojętnością. Pisząc do nas był zmarznięty – nie posiadał środków na ogrzewanie. Chcemy to jak najszybciej zmienić i zakończyć ten rok dobrą wiadomością dla niego. Dajmy mu nadzieję na lepsze życie – na ciepłą zimę.

Edyta jest osobą niepełnosprawną. Samotnie wychowuje trójkę dzieci. Zwróciła się do nas po pomoc, gdyż brakuje jej środków na jedzenie, jak również na inne potrzeby związane z nauką dzieci. Ostatnio trafiła do szpitala, co stanowi dodatkowy problem i generuje kolejne koszty. Razem możemy pomóc Edycie i jej dzieciom. Zadbajmy o to, aby nie byli głodni i aby dzieciom nie brakowało materiałów do nauki.

Ireneusz i Genowefa są w trudnej sytuacji finansowej. Ireneusz jest na rencie, przebył chorobę nowotworową. Genowefa jest jedyną osobą pracującą w rodzinie (mają dwójkę dzieci), ale jej dochód nie jest wystarczający, by sprostać wszystkim potrzebom. Łazienka w ich domu wymaga pilnego remontu – jest straszliwie zagrzybiona, a do tego strop wymaga zabezpieczenia. Sami nie poradzą sobie z tym problemem. Razem możemy im pomóc pozbyć się szkodliwego grzyba i przeprowadzić remont łazienki, by mogli godnie żyć.

Jeśli masz w sercu pragnienie, aby pomóc, nie czekaj! Ten rok jeszcze się nie skończył. Możemy go uczynić lepszym, dla kolejnych osób.

Swój dobrowolny dar możesz wpłacić na konto projektu: Bądź solidarny w Potrzebie. Środki zostaną przeznaczone na pomoc wyżej wymienionym osobom (ewentualne nadwyżki zostaną przeznaczone na kolejnych beneficjentów).

Numer konta bankowego Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w banku Pekao S.A: 54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Możesz też skorzystać z formularza szybkich płatności (BLIK, PAYU)

Za każdy dar w imieniu naszych beneficjentów – serdecznie dziękujemy!

Paweł Lazar - dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij