Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Sukces na rynku pracy będzie łatwiejszy

Projekt Empowerment for employment był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.Co to takiego „youth empowerment” i czym to się je? Jak wspierać młodych ludzi w radzeniu sobie na rynku pracy? Jak efektywnie wykorzystywać projekty międzynarodowe do zdobywania nowych umiejętności, doświadczeń oraz jak dzięki nim kształtować postawy potrzebne przy zatrudnieniu? O tych i wielu innych kwestiach dyskutowali w minionych dniach w Wiśle uczestnicy międzynarodowego spotkania networkingowego – Contact Making Event: Empowerment for employment. 

Projekt, którego realizatorem była Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podlaski, był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Zebrał on w sumie 24 uczestników z 10 państw: Bułgarii, Czech, Grecji, Litwy, Macedonii, Rumunii, Słowacji, Polski, Turcji i Włoch.

W ciągu sześciu dni (15–20 listopada br.) uczestnicy zaangażowani zostali w serię interaktywnych warsztatów, gier edukacyjnych, dyskusji, grup roboczych itp., których celem były m.in.:
– określenie bieżących potrzeb młodych ludzi na rynku pracy, czy też w dziedzinie przedsiębiorczości;
– wymiana najlepszych praktyk stosowanych przez organizacje partnerskie w celu wspierania młodych na rynku pracy;
– budowanie potencjału ludzkiego i organizacyjnego na potrzeby wdrażania wysokiej jakości projektów lokalnych i międzynarodowych;
– promocja Programu Erasmus+ oraz podobnych programów grantowych, umożliwiających mobilizację młodzieży, zwłaszcza tej z mniejszymi szansami.

Najważniejszym aspektem spotkania była jednak możliwość poznania nowych partnerów oraz nawiązania potencjalnej współpracy na przyszłość. Miejmy nadzieję, że pomysły stworzone przez uczestników niedługo przerodzą się w rzeczywistą współpracę i będzie nam dane spotkać się jeszcze raz.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij