Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Teatrzyk Ziarenko Gorczycy w podróży po Dolnym Śląsku

W miesiącu lutym, podobnie jak w styczniu, ekipa teatralna „Ziarenko gorczycy” wiele podróżowała, ale tym razem po Dolnym Śląsku.

Dnia 04.02.2020 r. wolontariusze ChSCh „Blisko Serca” odwiedzili w ramach realizacji programu „Gwiazdkowa Niespodzianka”, świetlicę środowiskową w Nowej Rudzie, do której uczęszcza około 40 dzieci w różnym wieku. Dzięki bardzo sympatycznemu opiekunowi – wychowawcy, który zaprosił grupę teatralną „Ziarenko Gorczycy” - dzieci, rodzice oraz inni ich goście obejrzeli sztukę pt. „Zagubiona owieczka”. Podopieczni otrzymali paczki noworoczne przygotowane przez organizację Samarytan`s Purse, jak również wzięli udział w warsztatach poświęconych najważniejszym tematom ewangelii. Śpiewali z grupą wolontariuszy piosenki o biblijnych bohaterach wiary oraz przedstawili swoje utwory, które wcześniej reprezentowali na różnych festiwalach i konkursach. Młodzieży i rodzicom wręczono książeczki pt. „Jak Jezus traktował ludzi” i „Życie ma sens”, a wolontariusze otrzymali od pisarki wierszy dla dzieci po autorskim jej tomiku.

Drugi występ miał miejsce w Stroniu Śląskim w Centrum Edukacji Turystyki i Kultury. Tam również przeprowadzony został program „Gwiazdkowej Niespodzianki”. Spotkanie obejmowało wystąpienie z tą samą sztuką z przypowieści Jezusa o „Zagubionej owieczce” oraz prezentację ewangelii dla dzieci, ich rodziców i opiekunów. W programie uczestniczyło ponad 150 dzieci oraz ich rodzice i opiekunowie. Rozdaliśmy 150 paczek dla dzieci.

Dwa następne występy grupy „Ziarenko Gorczycy” (wolontariuszy ChSCh) dotyczyły promocji zdrowia dla najmłodszych, którzy obejrzeli spektakl pr. „Filip w krainie zdrowia” oraz wzięli udział w warsztatach dotyczących podstawowych zasad zdrowia. Pierwszy występ miał miejsce dla ponad 70 dzieci i ich opiekunówz czterech świetlic środowiskowych w Wałbrzychuw sali MOPS-u dnia 17.02.2020 r., a drugi 24.02.2020 r. w MDK w Bystrzycy Kłodzkiej dla ponad 270 dzieci oraz personelu okolicznych szkół i przedszkoli. W wałbrzyskim MOPS-ie zostało 20 egzemplarzy książeczek „Filip w krainie zdrowia” do dyspozycji świetlic środowiskowych, a dyrekcja w Bystrzycy Kłodzkiej obdarowała wolontariuszy ChSCh miłymi podarunkami z emblematami swojego miasta.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij