Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Historia

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) została powołana w 1997 roku. Już w tym samym roku zaangażowaliśmy się w niesienie pomocy ofiarom Powodzi Tysiąclecia, która nawiedziła południową i zachodnią Polskę. W akcje na rzecz powodzian włączyliśmy się również w 2001, 2009 i 2010 roku, starając się wychodzić naprzeciw palącym potrzebom społecznym w Polsce.

Poza granicami naszego kraju udzielaliśmy wsparcia ofiarom powodzi na Ukrainie (1998), Białorusi (1998) i Czechach (2002), tsunami na Sri Lance (2003) oraz wojny domowej w Kosowie. Dla dzieci z Czarnobyla po wybuchu elektrowni jądrowej organizowaliśmy kolonie.

Kamieniem milowym w funkcjonowaniu ChSCh było uzyskanie w 2004 roku statusu organizacji pożytku publicznego (OPP). Odtąd możecie nas wspierać 1% podatku. Kolejne ważne dla nas wydarzenie to otrzymanie w 2010 roku akredytacji programu EVS (European Voluntary Service – Wolontariat Europejski). W tym samym roku pierwszy raz w naszej historii zdobyliśmy grant ministerialny na projekt realizowany w Rwandzie, a dotyczący budowy podjazdów do szkół dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo.

Nasza organizacja rozwija się sukcesywnie, mimo że opiera się w znacznej mierze na pracy wolontariuszy. Obecnie liczy około 60 filii znajdujących się na terenie całego kraju. Wzrasta nie tylko wartość udzielanej przez nas pomocy – w 2009 roku osiągnęła 4 mln zł – ale i jej zakres. Realizowane przez nas projekty odpowiadają szerokiemu spektrum potrzeb ludzkich – od fizjologicznych do psychicznych i społecznych.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij