Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

2 maja tuż, tuż. Emeryci i renciści łatwo przekażą 1% dla OPP

26.04.2017, nieprzypisany

W tym roku ostatnim dniem na składanie corocznego zeznania podatkowego jest 2 maja. Wynika to z faktu, że zarówno 30 kwietnia jak i 1 maja przypadają dni wolne od pracy. Emerytom i rencistom łatwiej będzie przekazać 1% podatku niż do tej pory. Mogą to uczynić przy pomocy jednego prostego formularza.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, która jest organizacją pożytku publicznego (www.1procent.bliskoserca.pl). Aby to uczynić, wystarczy wpisać w odpowiednim polu zeznania podatkowego nr KRS – 0000 220 518.   

Także emeryci i renciści mogą łatwo przekazać 1%. Wystarczy, że wypełnią i dostarczą do urzędu skarbowego krótki formularz PIT-OP dostępny do pobrania w urzędzie skarbowym lub na stronie Ministerstwa Finansów: www.finanse.mf.gov.pl/pp/1-procent-podatku-dla-opp-pit-op

Do tej pory z uwagi na to, że deklaracje podatkowe za emerytów i rencistów wypełnia ZUS, aby przekazać 1% wybranej organizacji pożytku publicznego, osoba pozostająca na emeryturze bądź rencie musiała specjalnie w tym celu wypełniać cały formularz PIT. Jednak od tego roku może ona skorzystać z formularza PIT-OP. Wystarczy w nim wpisać tylko podstawowe dane – numer KRS organizacji, którą chcemy wesprzeć, a także nasze imię, nazwisko, PESEL lub NIP, datę urodzenia oraz dane urzędu skarbowego (urzędu, do którego złożymy lub wyślemy PIT-OP), a następnie dostarczyć do naszego urzędu.

Formularz PIT-OP można wysłać także drogą elektroniczną (szczegóły na stronie:  www.finanse.mf.gov.pl/pp/1-procent-podatku-dla-opp-pit-op).

Podaruj 1% Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej (KRS 0000 220 518). 1% można przekazać także konkretnej filii ChSCh, wpisując w formularzu PIT-OP lub w innym formularzu, który wypełniamy, jej nazwę, np. „filia Zabrze”. Czasu pozostało niewiele! 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij