Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Gwiazdkowa niespodzianka w Bystrzycy Kłodzkiej

30.01.2018, Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Dnia 08.01.2018r w Domu Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej został zorganizowany program pod nazwą „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Lądku Zdroju przy współpracy z Romską Wspólnotą Chrześcijańską zaprosiła dzieci z narodowości romskiej, z zaprzyjaźnionych oraz ubogich rodzin na program zainspirowany misją ponadwyznaniowej ewangelikalnej organizacji chrześcijańskiej pod nazwą „Samaritan’s Purse”.
Artystyczny program rozpoczął się od krótkiego powitania Pani dyrektor Domu Kultury, pastora romskiego i przedstawiciela ChSCh. Na początku wystąpił romski zespół " Mrodo dżiweł" (co oznacza po romsku „Bogu chwała”). Potem prowadzący program zaprosili na scenę dzieci, z którymi śpiewali piosenki o biblijnych bohaterach wiary.
Następnie zaproszono dzieci do wzięcia udziału zajęciach pt.: "Najwspanialsza podróż". Na zakończenie grupa: „Teatrzyk Ziarenko Gorczycy” przedstawiła sztukę kukiełkową pt.: " Historia Józefa". Nawiązała tym do daru jaki otrzymał Józef od ojca - piękną szatę oraz dar od Jezusa - umiejętność przebaczenia braciom.
Kulminacyjnym punktem spotkania było rozdanie dzieciom 100 imiennych paczek, do których dołączone były książeczki pt. "Najwspanialszy dar". Na kurs „Najwspanialszej podróży” zgłosiło się kilkanaście dzieci. Dziewięć z nich, codziennie w czasie ferii od 15 - 26.01.2018 r spotykało się z wolontariuszami ChSCh na terenie szkoły podstawowej w Bystrzycy Kłodzkiej. Inne ukończą kurs na indywidualnych spotkaniach w domu.

 A.A.S.

 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij