Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

„Miś” o każdej porze roku

26.07.2013, Świetlice środowiskowe

Wychowawcy i wolontariusze z wrocławskiej świetlicy „Miś” dbają o to, by o każdej porze roku dostarczyć dzieciakom atrakcji – zarówno naukowych, jak i rozrywkowych.

Czas ferii zimowych wypełniło szaleństwo na lodowisku, wyjście do kina oraz wizyta w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Tu dzieci poznały proces powstawania książki, a nawet same robiły okładki i wypróbowały działanie dawnych maszyn wydawniczych.

Z okazji Dnia Mamy wychowankowie świetlicy wraz z kadrą pedagogiczną zaprosili mamy na słodki poczęstunek. Jedna z mam niestety nie mogła przyjść, ale w delegację na spotkanie wysłała… tatę.

W czerwcu Świetlica Środowiskowa „Miś” we Wrocławiu zaprezentowała swoją działalność w Parku Stanisława Tołpy. Dzieci z pomocą wychowawców wykonały kolorowe plakaty. Spacerowicze korzystający z uroków parku dowiedzieli się, czym jest „Miś”, gdzie się znajduje, co robi.

W pierwszej połowie lipca w „Misiu” odbywały się półkololnie językowe. Wolontariuszka z Bułgarii uczyła dzieci języka angielskiego. A może mały egzamin na koniec? Nie, nie trzeba. Egzaminem będzie przyszły rok szkolny.

To nie tak, że we wrocławskiej świetlicy tylko się uczą. 9 lipca dzieciaki pojechały z opiekunami na Wyspę Opatowicką do Parku Linowego. Tu można do woli skakać po drzewach! Bez obaw, że zaraz któryś z sąsiadów będzie krzyczał.

Czytaj więcej o świetlicach środowiskowych.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij