Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Wiadomości ze Świdnicy: teatrzyk "Filip w krainie zdrowia"

20.12.2018, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Dnia 04.12.2018 w Świdnicy ponad 300 dzieci z miejskich przedszkoli obejrzało w sali teatralnej Ośrodka Kultury spektakl kukiełkowy Teatrzyku „ Ziarenko gorczycy” pt. „ Filip w krainie zdrowia”. Impreza ta została zorganizowana przez Powiat Świdnicki we współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną. Dzieci bardzo przeżywały przygody Filipa - bohatera przedstawienia. Razem z nim kaszlały kiedy chorował i śpiewały  znane im piosenki kiedy zwiedzał krainę zdrowia. Po spektaklu mali widzowie brali również udział w warsztatach z zakresu profilaktyki zdrowia. Dzieci na scenie wykonywały ćwiczenia i odpowiadały na pytania dotyczące zachowywania podstawowych zasad zdrowia, o których dowiedziały się przeżywając wędrówkę sympatycznego Filipa. Po zaliczonym zadaniu otrzymywały książeczkę dydaktyczną pt.: „ Filip w krainie zdrowia”.  

Niezmiernie cieszy nas fakt, że kolejna grupa dzieci poznała tak wiele zasad zdrowa, które zostały zaprezentowane w atrakcyjnej dla nich formie. Dzięki temu dzieci mogły łatwo je przyswoić i zapamiętać.

Program został zrealizowany w ramach projektu: Edukacja społeczna dzieci i młodzieży.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij