Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wychowankowie „Garażu” u prezydenta

22 sierpnia w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z wychowankami i przedstawicielami stowarzyszeń organizujących letni wypoczynek dla dzieci. Wśród nich byli także goście z Opola – dzieci i wychowawcy z opolskiej świetlicy środowiskowej „Garaż” prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh).

Celem spotkania było podziękowanie organizacjom i stowarzyszeniom za ich pracę na rzecz dzieci. W swoim przemówieniu prezydent Komorowski podkreślił, że „każde dziecko w Polsce potrzebuje nie tylko wypoczynku, ale potrzebuje czasu, gdy może oderwać się od różnych trudnych sytuacji, albo gdzie może sięgnąć i głęboko zanurzyć się w tym, co jest potrzebne do normalnego, dobrego rozwoju, a więc otoczeniu ludzi życzliwych i dobrych”. W części oficjalnej zaprezentowano działalność zaproszonych stowarzyszeń.

W spotkaniu wzięła udział Pierwsza Dama, Anna Komorowska. Dzieci miały okazję zwiedzić Pałac Prezydencki, a w ogrodach pałacu zagrać w kosza z samym Marcinem Gortatem, który także uczestniczył w spotkaniu wraz z innymi członkami założonej przez siebie Fundacji MG13, organizującej obozy sportowe dla dzieci. Na zakończenie najmłodsi otrzymali upominki w postaci m.in. puzzli i kolorowanek.

Świetlica Środowiskowa „Garaż” w Opolu istnieje od 2000 roku. Jej historia nierozerwalnie związana jest z legendarną w Opolu postacią Adama Domaradzkiego, byłego narkomana, który po zwycięstwie nad uzależnieniem zaangażował się w pomaganie dzieciom. To on przyczynił się do powstania świetlicy i przez wiele lat – aż do swojej śmierci – był jej twarzą i dobrym opiekunem. Świetlica „Garaż” czynna jest przez cały rok, jednak do jej ważnych zadań należy także organizowanie dzieciom czasu wolnego podczas wakacji. W tym roku wychowawcy świetlicy zabrali najmłodszych m.in. na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie, a także realizowali projekt „Aktywni na wakacje” włączający do różnorodnych zajęć dzieci z niepełnosprawnością.

– Świetlica jest otwarta od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 15 do 19. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny Zapraszamy dzieci i nastolatków w wieku od 6 do 18 lat – mówi Magdalena Sykuła, kierownik świetlicy.

W spotkaniu z prezydentem oprócz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (reprezentowanej przez Świetlicę Środowiskową „Garaż” w Opolu, Świetlicę Środowiskową „Grodzisko” w Gdańsku oraz dyrektora Piotra Nowackiego) i Fundacji MG13 wzięli udział przedstawiciele i podopieczni Caritas Polska, Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia „Siemacha”, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Stowarzyszenia „Misie Ratują Dzieci”, Fundacji Pomocy Dzieciom „ULICA”, Stowarzyszenia „Młodzi dla Wsi” oraz Fundacji „Patria”.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij